Ana je v nás

Harry Potter a Prokleté dítě

30. ledna 2018 v 16:00 | Barča |  Knihy

První kapitola - OBSAHUJE SPOILERY!!!


Ahoj čtenáři, dnes vám přináším knihu od J.K. Rowlingové nebo Rowling jak chcete, někdo překládá někdo ne. (Joanne Kathleen Rowling) :) Úplně na konci článku najdete odkaz na knihu, za cenu 348,- a poštovné za 59,-

Takhle vypadá obal knihy no a můžeme se pustit do popisu o knize.

Kniha byla vydaná roku 2016 v Londýně, byla přeložena Petrem Eliášem a v ČR byla vydaná téhož roku (2016) v Praze, nakladatelstvím Albatros. V knize najdeme několik děkovacích stránek nebo stánek, kdy chtěl někdo něco dodat. Kniha obsahuje 407 stran, je napsaná na 2 části, 4 jednání a 15 obrazů. Kniha je osmým příběhem a odehrává se o 19 let později. Přišlo mi zajímavé, že je psána jako scénář, ale upřímně se mi to líbilo.

-POPIS KNIHY-
O 19 let později se nachazí Harry a Ginny se svými dětmi na nádraží 9 a tři-čtvrtě na vlak do Bradavic. Albus (nejmladší syn) se ve vlaky společně s Rose (Dcera Rona a Hermiony) seznámí se synem Draca Malfoye - Scorpiem. Avšak Rose se Scorpius nelíbí, ale z Albuse a Scorpiuse se stanou nejlepší přátelé. Albus bude zařazen do Zmijozelské koleje a to je jeden z důvodů, proč Albus není schopen dosáhnout slávy a o Scorpiusovi se říká, že je synem samotného Pána Zla.
Roky plynou a oba dva chlapci se v Bradavicích cítí mizerně. Když jednoho dne zaslechne Albus rozhovor svého otce a Amose Diggryho, který vyžaduje navrácení života svého syna Cedrica Diggoryho, avšak Harry zapírá, že existuje v součastné době nějaký obraceč času. (Byly zničeny, až na dva kusy) Albus společně se Scorpiem se pokusí Cedrica zachránit, avšak vše ještě zhorší a přijdou na ,,tajemství" obraceče. Před tím než vůbec obraceč získají ho musí někde sehnat.
Tohle je jeden z mnoha ,,příběhů" knihy, dalším je například, když se Albus seznámí s dívkou jménem Delphi, která se chce setkat se svým otcem Voldemortem, avšak Albus se snažil nějakým způsobem zachránit otce, protože si myslí, že Delphi chce zabít malého Harryho, a tak musí přijít na to, jak dát svému otci znamení, jak ho přivolat.

Víc se dočteš v knize! Usmívající se

-MŮJ NÁZOR-
Příběh byl velice čtivý, stránky ubíhaly velice rychle. Nemusela jsem si zvykat na způsob psaní, šlo to samo a dokázala jsem si i do detailu představit scénu na jevišti. I nápad se mi velmi líbil, bylo to příjemné navrácení do světa Harryho Pottera. Nelituji, že jsem si knihu přečetla a vřele vám ji doporučuji. Mohla bych tu rozepsat více o čem kniha je, ale upřímně já bych vám napsala celou kniho, protože ten děj je úplně úžasný, přesto, že to ny mě působí bez děje se toho v knize odehrává příliš. Myslím si, že ten pocit mám kvůli tomu, že ho děj srovnávám, až příliš s předchozím dílem...

!Otevře se v novém okně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama